top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #8

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich w Polsce podczas tygodnia 12 - 18 października 2020.


Mimo kolejnych ograniczeń wprowadzonych w związku z koronawirusem, większość zaplanowanych zawodów na ten weekend udało się przeprowadzić bez większych problemów. Jedynie został odwołany Bieszczadzki Weekend Biegowy Rysia. Natomiast dzisiaj (w niedzielę) zostało ogłoszone przeniesienie na przyszły rok biegów w ramach Łemkowyna Ultra-Trail, które planowo miały się odbyć w przyszły weekend. Nowy termin to 14-16 maja 2021.


Walimskie Biegi Górskie

W sobotę 17 października w Walimiu odbyła się piąta edycją Walimskiego Półmaratonu Górskiego. W tym roku impreza został rozszerzona również o bieg na dystansie maratonu. Maraton po Parku Krajobrazowym Gór Sowich wygrał Christian Terzoni uzyskując na mecie czas 3:44:45. Drugi był Dawid Lulis, a trzeci Andrzej Kowalik. Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Okoń (4:59:14), natomiast pozostałe miejsca na podium wywalczyły Ewa Pastuszeńko oraz Joanna Grzesik.

Podczas półmaratonu najszybszy był Andrzej Witek (1:25:17). Za nim na mecie pojawili się Jacek Sobas oraz Przemysław Marciniak. Wśród Pań pierwsza była Anna Lulis (2:00:55) wyprzedzając Iwonę Kulik i Aleksandrę Barańską.


Pełne wyniki można znaleźć na stronach:


Silver Run - Srebrna Góra

Również w Górach Sowich odbyły się biegi górskie w Srebrnej Górze w ramach cyklu Silver Run. Biegacze mieli możliwość rywalizacji na trzech dystansach: 12, 21 i 42 km. Bieg na dystansie maratonu wygrał Alan Dobrowolski (3:37:24). Pozostałe miejsca na podium zdobyli Jerzy Badowski oraz Jacek Margasiński. Wśród kobiet najszybsze były Justyna Tarnogórska (4:55:09), Justyna Grzelak i Dorota Kicińska.

Półmaraton zwyciężył Jan Dostal z Czech (1:27:54). Kolejnymi zawodnikami na mecie byli Karol Duda oraz Vitezslav Solc. Wśród Pań wygrała Grażyna Domagała (2:03:54), wyprzedzając Marinę Gerszewską i Elżbietę Torończak.

Na najkrótszym biegu najszybsi byli Maciej Błauciak, Łukasz Osiurak i Grzegorz Purczyński. Natomiast wśród kobiet pierwsza trójka prezentowała się następująco: Adriana Chołuj, Aneta Pęczar oraz Ewa Grabska.


Pełne wyniki można znaleźć na stronach:


Perły Małopolski - Rabka Zdrój

W niedzielę biegacze górscy mieli możliwość wystartować w Rabce Zdroju w ramach cyklu Perły Małopolski. W tej edycji rywalizacja odbywała się w Gorcach na trzech dystansach od 7.5 km do 20 km. Na najdłuższym biegu zwyciężył Tomasz Koczwara (1:22:54), wyprzedzając Tomasza Kobosa i Cezarego Baligę. Wśród Pań najszybsze były Kamila Perucka (1:56:46), Natalia Metuła oraz Barbara Klepacka-Gancarz.

Średni dystans, mający 14 km wygrał Jakub Kałużny (1:00:48). Kolejnymi zawodnikami na podium byli Paweł Chlipała oraz Tomasz Skrzypczak. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kursa (1:09:29), dobiegając na metę przed Katarzyną Frączystą i Dominiką Bolechowską.

Na najkrótszym dystansie wygrali Robert Kidoń i Joanna Bachleda.


Pełne wyniki dostępne są na stronie:


MBG Orłowa Trail Ustroń

Również Beskid Śląski w sobotę ugościł biegaczy górskich, którzy mieli możliwość zmierzyć się w Ustroniu trasie górskiej o dystansie 22 km. Bieg zwyciężyli Piotr Andrzejewski i Agnieszka Kobierska.


Pełne wyniki dostępne są na stronie:


Jim Walmsley i jego historia

Na deser krótki film przedstawiający historię jednego z najlepszych biegaczy ultra dzisiejszych czasów.


bottom of page