top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #4

Zaktualizowano: 28 wrz 2020

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich w kraju i poza jego granicami podczas tygodnia 14 - 20 września 2020.


Infografika z ultra podsumowaniem tygodnia

Baran Trail Race

W dniach 18 - 19 września w Beskidzie Śląskim odbyła się IV edycja Baran Trail Race, gdzie biegacze górscy mieli okazję rywalizować na trzech dystansach. W piątek z Węgierskiej Górki wystartował najdłuższy bieg (140 km), a w sobotę miały miejsce biegi na dystansie 60 i 25 kilometrów.


BTR140 pewnie zwyciężył Marcin Gwiżdż uzyskując czas 20:20:13. Kolejnymi zawodnikami byli Artur Padewski i Rafał Krużel. Wśród kobiet najszybsze były Katarzyna Pomagruk (24:30:22), Marzena Ogierman-Dykas i Dominika Cieślak. Zwycięstwo w BTR60 wywalczyli Dominik Grządziel (5:40:16) oraz Anna Sawicka (6:36:33). Natomiast BTR25 wygrali Marcin Kubica (1:56:50 i ponad 18 minut przewagi nad kolejnym zawodnikiem) oraz Martyna Kantor (2:30:02).


Pełne wyniki można znaleźć na stronach:


Ultra Hańcza

Wielbiciele długich dystansów w ten weekend mieli również okazję zmierzyć się w nieco mniej górzystym terenie, bo w Suwalskim Parku Krajobrazowym podczas Ultra Hańczy. Tam także były do wyboru trzy dystanse, zaczynając od 28 km, a kończąc na 100 km. Najdłuższy dystans z czasem 10:05:51 wygrał Modestas Bacys. Za nim przebiegli Sławomir Mąka i Łukasz Przychodzki. Wśród kobiet wygrała Magdalena Sokół (12:37:10). Kolejne miejsca na podium wywalczyły Agnieszka Szubert i Anna Dołęga. Średni dystans, który wynosił 67 km wygrali Marcin Krup i Rafał Nojman (zawodnicy razem przybiegli na metę z czasem 5:54:02) oraz Patrycja Bereznowska (6:10:28). Na najkrótszym dystansie zwyciężyli Wojciech Kopeć i Marzena Łaskowska.


Pełne wyniki dostępne są na stronach:


V Półmaraton Polanica Zdrój

W niedzielę obył się trzeci bieg z cyklu Super Bieg - tym razem zawodnicy mogli się zmierzyć na trasach poprowadzonych w Górach Bystrzyckich, zaczynających się w Polanicy Zdrój. Półmaraton wygrali Jacek Sobas (1:23:28) oraz Emilia Romanowicz (1:36:33). Oprócz półmaratonu, zawodnicy mieli jeszcze do dyspozycji dystans 10 km. Zwycięzcami w nim zostali Pavel Brydl z Czech i Ilona Stachurska.


Pełne wyniki dostępne są na stronie: https://wyniki.datasport.pl/results3257/

Kilian Jornet - po raz kolejny zwycięstwo podczas Sierre-Zinal

W piątek zakończyła się nietypowa edycja jednego z najbardziej znanych biegów górskich, który odbywa się w Alpach Szwajcarskich - Sierre Zinal. W tym roku w związku z Covidem, organizatorzy zmienili formułę zawodów, umożliwiając zawodnikom rywalizację wirtualną, która musiała się odbyć na trasie zawodów. Zawodnicy mieli miesiąc, gdzie w dolnym dniu mogli przebyć trasę zawodów przesyłając uzyskany wynik. Rywalizacja zakończyła się 18 września - w tym dniu również część zawodników elity postanowiła przebyć trasę rywalizując ze sobą bezpośrednio. Słynny Katalończyk po raz ósmy wygrał te zawody. Drugi był Francuz Frederik Tranchand, który trasę przebył w sierpniu, a trzecie miejsce zdobył Szwajcar Rémi Bonnet. Wśród kobiet najszybsze okazały się Maude Mathys (SUI), Anaïs Sabrié (FRA) i Emma Pooley (GBR).


Pełne wyniki można znaleźć na stronie: https://my.raceresult.com/156212/?lang=en#1_88DC79


Jim Walmsley - film z przygotowań i próby ustanowienia rekordu na trasie Hardrock 100

Poniżej możecie znaleźć film, który wyszedł w tym tygodniu - pokazujący próbę ustanowienia nowego #FKT na trasie Hardrock 100 przez jednego z najszybszych biegaczy ostatnich lat w długodystansowych biegach górskich - Jima Walmsley.


bottom of page