top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #3

Zaktualizowano: 28 wrz 2020

Podsumowanie wydarzeń i zawodów w biegach górskich, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami podczas tygodnia 07-13 września 2020.


Infografika z ultra podsumowaniem tygodnia

Garmin Ultra Race Radków

W dniach 11 - 13 września w Radkowie odbyła się impreza biegowa, gdzie biegacze górscy podczas trzech dni mieli możliwość rywalizacji na pięknych terenach Górach Stołowych. W piątek tuż przed świtem 149 biegaczy wyruszyło, aby zmierzyć się z najdłuższym dystansem na tej imprezie - 82 km. W sobotę na starcie biegu na 55 km stanęło blisko 300 biegaczy. Jako ciekawostkę dodam, że również w tym dniu w Radkowie triatloniści mieli swoje święto, którzy mogli się pościgać na tych trudnych trasach. Natomiast w niedzielę biegacze, którzy w górach lubią szybkość zmierzyli się na dystansach 24 i 9 km. Dla prawdziwych ultrasów, którym jeden dzień biegowy to mało, organizatorzy przewidzieli osobną klasyfikację, do której były brane wyniki z trzech kolejnych dni.


Najszybszy na dystansie 82 km był Radosław Ozimkiewicz z czasem (8:49:15). Sześć minut za nim przybiegł Norbert Socha, a po kolejnych pięciu minutach Cezary Cioch. Wśród kobiet z czasem 9:04:39 zwyciężyła Angelika Szczepaniak, która równocześnie była czwartą zawodniczką w klasyfikacji OPEN. Kolejnymi zawodniczkami na podium były Anna Gierak i Marlena Lewandowska. W sobotę z czasem 4:42:19 pewnie wygrał Tomasz Koczwara. Za nim przybiegli Michał Kobyłecki i Maurycy Oleksiewicz. Wśród kobiet, po zaciętej rywalizacji, podium przypadło Janie Mikeszowej, Kindze Kwiatkowskiej i Angelice Szczepaniak, która fantastycznie pobiegła dzień wcześniej. W niedzielę na dystansie 24 km wygrał Pavel Brydl z Czech (1:50:46), który również triumfował 2 tygodnie wcześniej w Sztafecie Górskiej. Dwie minuty po nim na metę dobiegł Jacek Sobas, a następnie Miłosz Szcześniewski. W kategorii kobiet pierwsza trójka prezentowała się następująco: Kinga Gomołysek, Natalia Mierzlikin oraz Justyna Grzywaczewska.


Natomiast trzydniową rywalizację na łącznym dystansie 161 km w kategorii OPEN wygrała Angelika Szczepaniak, mając ponad trzydziestominutową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. Wśród mężczyzn wygrał Paweł Wichłacz, a podium dopełnili Dariusz Snarski i Mateusz Nochowicz. Drugą i trzecią kobietą były Marta Wujda i Anna Gierak.


Pełne wyniki można znaleźć na stronach

Kolejna impreza z cyklu Garmin Ultra Race odbędzie się już na początku grudnia w Gdańsku.


Ultra-Trail Harricana du Canada

W ten weekend w Kanadzie odbył się Ultra-Trail Harricana du Canada - zawody wchodzące w skład Ultra-Trail World Tour, czyli cyklu popularnych biegów trailowych na dystansie powyżej 100 km rozsianych po całym świecie. Wiele imprez w ramach tej serii zostało w tym roku odwołanych ze względu na ogłoszoną pandemię. Szczęśliwie w Kanadzie organizatorom udało się przeprowadzić zawody, pomimo że w tym roku musiała zostać zmieniona formuła i impreza była skierowana jedynie dla lokalnych zawodników. Główny bieg na dystansie 125 km wygrali David Savard-Gagnon oraz Catherine Lemire.

bottom of page