top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #17

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich podczas tygodnia 14 - 20 grudnia 2020.


W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia skupię się na przeglądzie nowości filmowych, których pojawiło się kilka w ostatnim czasie i które zdecydowanie warto obejrzeć.


Roman Ficek bijący rekord na Głównym Szlaku Beskidzkim

Na przełomie czerwca i lipca Romek w formule bez wsparcia pobił rekord na GSB, przemierzając go w ciągu 107 godzin i 25 minut. Jego zmagania śledził i udokumentował Łukasz Malinowski (Szczytografia).

Warto zaznaczyć, że poniższy film zdobył II Nagrodę w Polskim Konkursie Filmowym, organizowanym w ramach Krakowskiego Festiwalu Górskiego.


Film z Golden Trail Championship 2020

W tym tygodniu został opublikowany film, w którym możemy zajrzeć za kulisy Mistrzostw Świata w biegach górskich. Zmagania zawodników śledzimy wraz z czteroma światowej klasy biegaczami - Jim Walmsley, specjalista od długich dystansów, Stian Angermund, ekspert od krótkich dystansów i wyścigów typu "verticall race", Maude Mathys, specjalistka od szybkich tras i Tove Alexandersson, mistrz w biegach na orientację.


Andrzej Bargiel i pierwszy zjazd na nartach z K2

Ostatni film jest nieco mniej biegowy, ale na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gór wysokich. Jeśli jeszcze nie widzieliście, to polecamy film dokumentujący ekspedycję Andrzeja Bargiela z 2018 roku, na której jako pierwszy w historii zdołał zjechać na nartach z drugiego co do wysokości szczytu na Ziemi.


Link do filmu: https://www.redbull.com/int-en/films/k2-the-impossible-descentbottom of page