top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #16

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich podczas tygodnia 7 - 13 grudnia 2020.

Fot. Andrzej Szczot


Grzegorz Baran ustanawia nowy FKT na Głównym Szlaku Warmińskim

W piątek 11 grudnia o 03:52 Grzegorz wyruszył z Olsztyna w celu złamania 40 godzin na Głównym Szlaku Warmińskim, liczącym 237 km. Przez cały piątek i sobotę mogliśmy śledzić zmagania Olsztyńskiego biegacza na FB Głównego Szlaku Warmińskiego. Ostatecznie Grzegorz ukończył swój bieg w sobotę o 23:09. Cały dystans zajął mu 43h i 17 minut i jest to nowy rekord tego szlaku. Poprzedni rekord, należący do Krzysztofa Mańkowskiego i Łukasza Kulickiego wynosił 45h i 56 minut.


Fot. UltraLovers


Warto wspomnieć, że Główny Szlak Warmiński jest to projekt Grzegorza, który to wyznaczył go w oparciu o część Szlaku Kopernikowskiego wiodącego przez Warmię. Wraz z pełnym dystansem (237 km), biegacz z Olsztyna wytyczył na nim również kilka klasycznych dystansów ultra:

  • 50 km – Olsztyn - Majątek Wróblik – rzeczywisty dystans około 52 km

  • 50 mil – Olsztyn - Miejska Wola – rzeczywisty dystans około 80 km

  • 100 km – Olsztyn - Pieniężno – rzeczywisty dystans około 103 km

  • 100 mil – Olsztyn - Frombork – rzeczywisty dystans około 166 km

Tym samym Grzegorz Baran dał możliwość mieszkańcom Warmii posiadanie swojego głównego szlaku, na którym biegacze mogą rywalizować w formule FKT bez konieczności wyjeżdżania w Sudety czy Beskidy. Przy okazji powinno to również zachęcić biegaczy z innych części kraju do bliższego poznania piękna Warmińskich ścieżek.

bottom of page