top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #13

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich i biegów ultra podczas tygodnia 16- 22 listopada 2020.


Brak zawodów i imprez biegowych pozwala biegaczom skupić się na treningu i przygotowaniach do kolejnego sezonu. Aż jestem ciekawy jak to się przełoży na wyniki w przyszłym roku. Póki co, pozostaje jedynie życzyć wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w treningach. Ewentualnie dla osób potrzebujących dodatkowej motywacji polecamy poniższy film.


John Kelly i projekt "Grand Round"

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o projekcie "Grand Round" , którego podjął się John Kelly, zwycięzca Barkley Marathon. Przypomnijmy, że projekt polegał na przebiegnięciu w jednym ciągu trzech największych górskich wyzwań w UK, czyli Paddy Buckley Round, Ramsay Round i Bob Graham Round. Natomiast pomiędzy tymi rundami John przemieszczał się rowerem. Poniżej możecie obejrzeć ciekawy film przedstawiający to wyzwanie.


Kilian Jornet i Phantasm24

Na początku tygodnia świat biegowy ultra został zelektryzowany wiadomością, że Kilian Jornet zamierza podjąć wyzwanie w 24-godzinnym biegu na bieżni lekkoatletycznej. Przypomnijmy, że Kilian, to czołowy biegacz górski na świecie, który w swojej karierze ustanawiał również wiele rekordów w jak najszybszym wejściu i zejściu na najwyższe góry świata. Mimo, że biegacz wprost nie ogłosił jaki rezultat zamierza osiągnąć, większość obserwatorów oczekuje, że Kilian będzie chciał ustanowić nowy rekord świata, który obecnie wynosi 303.506 km i został ustanowiony w 1997 roku przez Janis Kuros (Grecja).

Całe wyzwanie jest elementem akcji promującej nowe buty Salomona do biegania po płaskim S/LAB Phantasm, które mają wyjść na rynek w przyszłym roku na wiosnę.

Początkowo wyzwanie miało się rozpocząć w sobotę 21 listopada, jednak na profilu Kiliana pojawiła się informacja, że śnieg zalegający na bieżni, póki co to uniemożliwia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli obserwować zmagania tego wybitnego biegacza w tych nietypowych dla niego warunkach.bottom of page