top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #12

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich i biegów ultra podczas tygodnia 09- 15 listopada 2020.


Wciąż obowiązuje zakaz organizacji imprez biegowych w Polsce. W związku z tym nieco mniej się dzieje niż zwykle. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na powrót do normalności. Szczęśliwie treningi biegowe w górach wciąż są dozwolone z czego większość nas skwapliwie korzysta ;)


GSB, a w zasadzie mgła wygrywa z Łukaszem Saganem

W zeszłą sobotę Łukasz Sagan wystartował z Ustronia by w jak najlepszym czasie ukończyć bieg na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Niestety Łukasz po przebiegnięciu ok 300 km w czasie 62 godzin postanowił przerwać swoje zmagania. Gęsta mgła w nocy uniemożliwiała sprawne poruszanie się po szlaku bez błądzenia, nie wspominając o bieganiu. Zgodnie z tym co Łukasz pisze na swoim FB, bezpieczeństwo wygrało z wynikiem sportowym. Decyzja, w kontekście celu jaki przyświecał naszemu ultrasowi jest jak najbardziej zrozumiała. Gratulujemy podjęcia wyzwania i życzymy powrotu na szlak w przyszłości.


Wcześniejsze zakończenie walki na GSS przez Górala z Mazur

W tym tygodniu o jak najlepszy czas również walczył Rafał Kot, tylko że na Głównym Szlaku Sudeckim. Przypomnijmy, że na początku października z sukcesem ustanowił on właśnie rekord na GSB.

Rafał wyruszył na trasę 12 października z Świeradowa Zdroju z celem złamania 80 godzin na trasie drugiego najdłuższego szlaku w Polsce (440 km). Niestety tym razem problemy żołądkowe pokrzyżowały mu plany. Nie mogąc skutecznie dostarczać energii organizmowi Góral z Mazur podjął trudną decyzję, żeby zakończyć wyzwanie na 210 kilometrze. Gratulujemy podjęcia rękawicy, szczególnie po tak krótkiej przerwie po GSB, jak i również całego sezonu. Dziękujemy za dostarczone emocje i liczymy na więcej w przyszłym roku ;)


John Kelly i jego "Ground Round" - zwiastun filmu

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o projekcie "Ground Round" , którego podjął się John Kelly, zwycięzca Barkley Marathon. W przyszłym tygodniu ma wyjść film przedstawiający jego zmagania. Póki co, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna:


bottom of page