top of page

Ultra podsumowanie tygodnia #11

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zawodów w świecie biegów górskich i biegów ultra podczas tygodnia 02- 08 listopada 2020.


W ostatnim tygodniu zostało uchwalone rozporządzenie zakazujące organizacji imprez biegowych do 29 listopada. Zobaczymy co będzie dalej, chociaż nie zdziwilibyśmy się, gdyby zostało ono przedłużone co najmniej do końca roku. Nie znaczy to jednak, że zupełnie nic się nie dzieje.


Patrycja Bereznowska bije rekord świata w 48 godzinnym biegu na bieżni mechanicznej.

W piątek 6 listopada w południe wystartowały II Mistrzostwa Świata w 48h biegu na bieżni mechanicznej w Zabrzu. Zwyciężył je Francuz Christian Mauduit, który przebiegł w ciągu dwóch dób 366,75 km. Na drugim miejscu był Adam Olkusz (337,70 km), a na trzecim Michał Koziarski (330,22 km). Wśród kobiet z dużym zapasem wygrała Patrycja Bereznowska, która przebiegając 325 km również tym samym ustanowiła nowy rekord świata kobiet na tym dystansie. Patrycja przy okazji także ustanowiła nowe rekordy Polski w biegu na 100 mil (17h48min28s) oraz biegu 24h (212.25km). Serdecznie gratulujemy i jesteśmy pełni podziwu dla siły i determinacji Patrycji! Drugie miejsce zajęła Mara Guler (275,59 km) z Rumunii, a trzecie Aleksa Motylska (207,81 km).


Łukasz Sagan na GSB

Główny Szlak Beskidzki w tym roku przyciąga naszych najlepszych ultramaratończyków. Po Romanie Ficku i Rafale Kocie tym razem postanowił się z nim zmierzyć Łukasz Sagan. Wystartował on w sobotę o 7:15 rano z Ustronia. Po 35 godzinach przebył ponad 170 km i cały czas napiera. Jego zmagania możecie śledzić tutaj:

Z ciekawostek, dodamy, że nasz Góral z Mazur (Rafał Kot), który na przełomie września i października ustanowił rekord właśnie na GSB nie zamierza po tym sukcesie zbyt długo próżnować. Tym razem szykuje się na drugi najdłuższy szlak w Polsce - Główny Szlak Sudecki. Zamierza wystartować 12 listopada o 7 rano ze Świeradowa Zdrój.

Zarówno za Łukasza i Rafała trzymamy mosno kciuki.


Golden Trail Series - wciąż przeżywamy

Jako że emocje po zeszłotygodniowych zawodach na Azorach jeszcze całkiem nie opadły, na deser przedstawiamy jeszcze krótki filmik z najlepszymi momentami z tych zawodów.


bottom of page